Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

16. týden bez obalu

Karel Kuboš

Bez obalu s K. Konečnou 16. týden 2022
(18.4.2022 – 24.4.2022)

 

Máme za sebou 16. týden a já Vás vítám u dalšího Bez obalu.

 

Ministryně obrany Černochová, aktivně lobující za americkou vojenskou základnu na našem území, i v uplynulých dnech pokračovala ve své krasojízdě posledních týdnů a odletěla do USA. Nezapomněla utrousit ani několik poznámek o tom, že Vladimír Putin je válečný zločinec. Pokud ale paní ministryně mluví o válečných zločincích, pak by tedy měla měřit všem stejným metrem. Doufám, že ministryně Černochová na své cestě v USA sdělila, že mají i Američané v čele válečného zločince. Pojďme si udělat malý exkurz do nedaleké historie:

 

  • Vladimír Putin je válečný zločinec, a soud v Haagu se na něj chystá, protože na Ukrajině máme zatím asi 2 tisíce mrtvých civilistů.
  • Joe Biden je válečný zločinec ze suity kolem dalšího zločince Billa Clintona, oba jsou zodpovědní za tisíce zavražděných v Jugoslávii. Ale na ně se nikdo nechystá.
  • Ani na Bushe mladšího se nikdo nechystá – přesto, že zcela bez jakéhokoliv důvodu napadl Irák a nechal tam za sebou desetitisíce mrtvol.
  • Jeho britský spolupachatel Tony Blair rozdává rozumy, kudy chodí, ale ani na něj se soud nechystá.
  • Barack Obama je válečný zločinec a místo toho, aby stál před soudem za všechny mrtvé za jeho panování při válce v Afghánistánu a Iráku, kdy se zabíjelo hlava nehlava, tak dostal Nobelovu cenu míru. Stejnou cenu, jakou dostali Lékaři bez hranic, jimž Obama nechal vybombardovat nemocnici a zabil tam 42 lidí. Teď nás v kinech provede po národních parcích USA. Krása.
  • I pan Trump je válečný zločinec, jehož drony zabily tisíce civilistů. Mimo jiné 40 svatebčanů či 30 zemědělců odpočívajících na poli. A kdy půjde k soudu?
  • Asi ve stejnou dobu jako šéfové Izraele, tedy té země, která podle několika rezolucí OSN, kterými se teď rádi ve spojení s Ruskem oháníme, okupuje desítky let území Palestiny a posílají tam jednu raketu za druhou.
  • Co pan Erdogan, turecký paša? Ten, co vykradl Sýrii, vraždí Kurdy a když mu dojdou peníze, ochotně mu je dodá Evropská unie, aby sem náhodou nepustil nějakého uprchlíka? Před několika dny vtrhl do Iráku a zabíjí znovu. Ten, který útočí na Řeky, jejich hranice a plavidla? Ten, který okupuje Kypr? Ten bude souzen kdy?
  • Kdy bude před soud postaven Nicolas Sarkozy a kanadský expremiér Harris za to, že vybombardovali cestu extremistům do Tripolisu a jsou přímo spoluzodpovědní za tisíce mrtvých Libyjců?
  • A je fuk, kdy páchali své zločiny, protože podle úmluvy z roku 1968 v New Yorku jsou tyto zločiny nepromlčitelné a jejich netrestání legitimizuje každý další takový zločin. Seznam válečných zločinců je nekonečný, ale já nějak slyším pořád jen o Vladimíru Putinovi. Mohl by mi to někdo nějak vysvětlit, abych se zorientovala, kdo je a není válečný zločinec?

 

Nové okolnosti se v uplynulém týdnu objevily také v případu Juliana Assange, o kterém jsem vás v Bez obalu již rovněž informovala. Britský soud dal nyní zelenou k vydání Assange do USA, kde Assangovi pravděpodobně hrozí podjatý proces a také kruté zacházení. Julian Assange přitom nikdy neváhal zveřejňovat válečné zločiny bez ohledu na pachatele, což se dnes optikou Západu bohužel z nějakého důvodu trestá. Neměla by právě teď být ochrana těchto odvážných oznamovatelů jednou z našich priorit? Nesnaží se teď snad i naše vláda dle svých slov o to, aby veřejným prostorem zněla pravda? Pokud se z Assange udělá odstrašující příklad, jak pak můžeme doufat, že dojde k dalším únikům informací o konfliktech současných i budoucích? Již v prosinci jsem v této věci oslovila pirátského ministra zahraničí Lipavského, aby patřičnými kroky Juliana Assange podpořil. Na odpověď dodnes čekám.

 

A co dělá vláda? Místo podpory těch, kteří se skutečně o pravdu zasluhují, vyzývá v rámci nové kampaně vlastní občany, aby se při podezření na dezinformace vzájemně nahlašovali na Policii. Jako kdyby lidé nebyli dostatečně frustrovaní z toho, jak vláda odmítá řešit rostoucí ceny bydlení, energií a potravin, nyní se na Úřadu vlády ještě rozhodli začít poštvávat občany proti sobě. Tak se mi zdá, že vláda svůj boj za jednu jedinou pravdu znova chytila za úplně špatný konec a stejně jako v jiných otázkách jde raději proti vlastním občanům, než aby si rozhněvala někoho za velkou louží. Asi abychom náhodou nepřišli o možnost přivítat na našem území americké vojáky a udělat z nás živý terč, na což se paní Černochová zjevně už moc těší. A Piráti, kdysi proklamovaní bojovníci za transparenci, v čele s ministrem zahraničí raději tiše mlčí. Proč asi…

 

Ráda bych Vás také upozornila na to, že v pátek vyjde úplně nový týdeník Naše pravda, který kombinuje to nejlepší, co nabízely Haló noviny, s výhodami, které přináší týdenní periodikum. Těšit se tak můžete na celou řadu analýz, reportáží, zajímavých rozhovorů a informací, které nikde jinde nenajdete. Nezapomeňte tedy, že už v pátek na novinových stáncích máte žádat po svém prodejci Naši pravdu.

 

 

Odkaz na aktuální díl: https://www.youtube.com/watch?v=_yhKn6Io4sk

 

Všem, kdo jste nestihli mé vystoupení na CNN Prima News, tak zde si můžete přehrát sestřih toho nejdůležitějšího: https://fb.watch/cBldaVPGpg/

 

Natočila jsem pro Vás rovněž speciální video týkající se (nejen) Ukrajiny plné otázek a odpovědí podložených fakty: https://www.youtube.com/watch?v=PIy8Pjnq154

 

Připojuji rovněž odkaz na rozhovor pro Parlamentní listy:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zneuzivaji-obcany-Nechutne-3-miliony-lidi-v-ohrozeni-Konecna-vidi-co-se-vali-na-chudsi-vrstvy-699978

 

Připomínám, že už v pátek 29.4. vyjde nový týdeník Naše pravda. Nezapomeňte si je koupit na novinových stáncích!